Hakkımızda

Tellioğlu Şirketler Grubu

Tellioğlu Şirketler Grubu 1982 yılında Balıkesir’de Tellioğlu Un fabrikasının kurulması ile faaliyetine başlamıştır. Sürekli yatırımları ile güçlenen Tellioğlu Un fabrikası günlük 1000 ton kapasiteye ve 20’yi aşkın ürün çeşidine ulaşmıştır.
 
Teknoloji ve bilime verdiği değer ile her bir çeşit un için ayrı ayrı analizler ve takipler yapan Tellioğlu Grubu, kaliteli un üretimi ve müşteri memnuniyetini esas alarak, yurt içi satış ve yurt dışı ihracatlarıyla sektörde önemli bir yer kazanmıştır.
 
Türkiye’de her zaman ilklerin öncüsü olan Tellioğlu markası durum buğdayından sarı un,taş değirmenden tam buğday unu ve sertifikalı organik unu ile farklı ürünlere imza atmıştır.
1995 yılında Yem farikası yatırımı yapan Tellioğlu grubu, büyük baş,küçük baş ve kanatlı yemi üretimine başlamıştır.Başta Balıkesir ve çevresi olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde tercih edilen güvenilir bir marka olmayı sürdürmektedir. Çiftlik taleplerini ön planda tutarak, birçok Ar-ge çalışmasıyla üretmiş olduğumuz Tellioğlu Yemlerimiz yüksek süt ve besi performansı sağlamasıyla dikkat çekmektedir. Sindirilebilirliği yüksek hammaddelerle hazırlanmış kaliteli ve verimli yem çeşitlerimiz saha ihtiyaçlarına göre formule edilerek sektöre fayda sağlamaktadır.
 
Üretimlerinde her zaman kaliteli ve doğal hammaddeye önem veren ve toplum sağlığını esas alan ürünleriyle ön plana çıkan Tellioğlu Grubu 2012 yılında Tellioğlu Değirmen Tesisleri projesini hayata geçirmiştir. İstanbul-İzmir yolu üzerinde bulunan Tellioğlu Değirmen; Tellioğlu Un’undan geleneksel tariflere sadık kalınarak üretilmiş unlu mamulleri ile, kendi sebze meyvesini kendi üreten, Balıkesir’in çevre ilçelerinde üretilen etlerin sütlerin ve peynirlerin kullanıldığı çok yönlü bir yol üstü tesisi ve yöresel gıda noktası haline gelmiştir.

 

https://tellioglu.com.tr
Tellioğlu Şirketler Grubu
VİDEO

Tellioğlu
Tanıtım Filmi

1982 yılından bugüne Balıkesir’de un ve yem üreten Tellioğlu. Türkiye’nin en yüksek üretim kapasitesine sahip fabrikalarından biri. En doğru ve en kaliteli hammadeyi kullanarak teknolojnin de desteği ile hepimizin hak ettiği doğru ve kaliteli unları, makarnaları üretiyoruz.

Tanıtımı İzle...
Tellioğlu Şirketler Grubu